top of page

ESB INFO / 4-2023

Kevät tekee tuloaan. Sulkapalloseurassa se tarkoittaa paljon mukavaa toimintaa. Tulossa on mm. ESB:n järjestämä Premier Elite, Harrastekisa junioreille, GameJamit ja seuramatka Tallinnan juniorikisaan sekä tietenkin sulkapallon kesäleirit. Seuran järjestämä ESB Premier eliittikilpailu on hyvä mahdollisuus nähdä huippusulkapalloa ja tavata sulkkiskavereita, mutta samalla myös mahdollisuus tehdä tapahtumasta miellyttävä ja ainutlaatuinen kaikille pelaajille, katsojille ja toimitsijoille. Pieniä tehtäviä löytyy kaikille. Tulethan siis sinäkin mukaan pisteennäyttäjäksi tai auttamaan kuulutuksissa, palkintojenjaossa ja muissa arvostetuissa kisatehtävissä. Juhlapyhät tuovat muutoksia treeneihin. Pääsiäisenä ja vappuna ei järjestetä sulkapalloharjoituksia. https://www.esb.fi/blog. Myös Premier elite saattaa vaikuttaa sunnuntaina 23.4. harjoituksiin. Mahdollisista muutoksista tiedotetaan erikseen. ESB ry:n Sääntömääräinen kevätkokous 14.4.2023 Kokouksessa käydään lpi sääntömääräiset asiat. Samalla voit tavata seuran johtokuntaa sekä keskustella seura-asioista. Lisätietoa ESB Game Jame 15.4.2023 Tässä pelitapahtumassa järjestetään pelisarjat niin aikuisille kuin lapsillekin.

Pelit pelataan lohkoissa ja tämän jälkeen vapaamuotoisesti hyvästä seurasta nauttien. Lohkojen voittajat ja kaikki lapset palkitaan. Päälle mehua ja herkkuja. https://bit.ly/ESBGameJam4-2023

ESB PREMIER ELITE (22.-.23.4.2023)

Kauden pääkisassa Suomen huiput kohtaavat ulkomaiset vieraat. Valioluokan lisäksi kilpailussa on sarjat myös A,B ja C-luokan pelaajille. Lisätietoja / ilmoittautuminen (ESBläiset) Tournament info in english for our international badminton friends www.esb.fi/premier

HARRASTEKISA JUNIORIPELAAJILLE 23.4.2023

Premier elite kilpailun yhteydessä pelataan vain junioreille tarkoitettu ESB Premier Harraste -kisa, jossa pelataan kaksinpelejä ikäsarjoissa U9, U11, U13, U15. Lisätietoa ryhmien valmentajilta sekä sekä ESB:n kotisivulta www.esb.fi/blog

Tärkeät päivämäärät / muutoksia harjoitusajoissa:

07.04.2023 Pääsiäinen - ei harjoituksia 09.04.2023 Pääsiäinen - ei harjoituksia 10.04.2023 Pääsiäinen - ei harjoituksia 14.04.2023 ESB:n Kevätkokous 15.04.2023 ESB GameJam, Forever 22.-23.4.2023 ESB Premier Elite, Forever 23.04.2023 Harrastekisa U9-U11-U13-U15, Forever 27.4.2023 Matinlahden koulun sali kiinni 27.4.2023 Matinlahden koulun ryhmä klo 17:00-18:00 => siirto Forever klo 16:30-17:30 27.4.2023 Matinlahden koulun ryhmä klo 18:00-19:00 ryhmä = peruttu 1.5.2023 Vappu - ei harjoituksia (Forever kiinni) 5.-9..2023 KESÄLEIRI I 12.-16.6.2023 KESÄLEIRI II 19.-21.6.2023 KESÄLEIRI III ESB:n SEURAMATKA / JUNIORIKILPAILUT (NGP-3, TALLINNA, EST)

Lähde mukaan ESB:n seuramatkalle Tallinnaan toukokuussa. Kilpailupaikkana on uusi hieno Lenne Sulgpallikeskus ja kilpailuna Noorte GP-3 juniorikilpailu. Kilpasarjojen lisäksi kilpailussa pelataan myös ikäluokkien B-tasot. Lisätietoa ESB:n blogista www.esb.fi/blog ESB:n LIIKUNNALLISET KESÄLEIRIT 2023

Leiripäivän perusohjelma pitää sisällään sulkapalloharjoittelua, vapaata pelaamista, fyysistä harjoittelua ja oheisliikuntaa. Pienpelit, kisailut ja taitohaasteet tulevat varmasti kaikille tutuiksi. Leirille voivat osallistua kaikki sulkapallosta kiinnostuneet vuosina 2009-2015 syntyneet. Ryhmät jaetaan aina tarvittaessa ikä- ja taitotason mukaan. Kilpapelaajille on myös oma erillinen leiriohjelma. Lisätietoa: ESB:n Leirikesä 2023 ESB:n SEURAVAATTEET: ! Premier eliitin aikana on mahdollisuus ostaa ja tilata ESB:n seuravaatteita sekä päivittää sulkapallovarusteet ajantasalle. LIsätietoa seuravaatteista.

ESB:n PALLOMYYNTI: Sulkaisten pallojen (RSL & Li-Ning) myynti ja nouto

ESB:n seurahintaiset sulkaiset pallot tilataan älypuhelinsovelluksella nimeltä "Sulkakauppa." Tämän Sulkakauppa -appin saat Play Storesta (Android) tai App Store (Apple iOS).

Pallot voi noutaa Foreverista ESB:n valmentajilta (Teguh/Sami) esimerkiksi pelien/harjoitusten yhteydessä. (Pallomyynti-info ja -ohjeet) ! Palloja toimittava Fastestshot.fi välittää myös muita sulkapallovarusteita. Tiedotetta päivitetään tarvittaessa

ESB BLOG / CALENDAR / ESB GROUPS / GENERAL Näiltä sivuilta saa paljon vastauksia pävittäisiin kysymykssiin seuran toiminnasta..

ESB:n toimintaa ja touhuja voit seurata myös

Instagramissa ”ESB_sulkapallo”

Facebookissa: ”ESB:n Facebook -sivut. ! Vinkki: Pariisin Olympialaisiin 2024 etsitään myös vapaaehtoisia Vapaaehtoishaku avattu) Hyvää kevättä!


Comments


bottom of page