top of page

Kutsu seuran sääntömääräiseen kokoukseen 22.9.2021

Aika: ke 22.9.2021 klo 17:30-18:00

Paikka: ESB:n toimisto, Aapelinkatu 5 A (kadun puoli), 02230 Espoo

Esityslista: Kevätkokouksen sääntömääräinen asialista


Pidämme sääntömääräisen kevätkokouksen keskiviikkona 22.9. klo 17:30 ESB:n toimistolla osoitteessa: Aapelinkatu 5 A, 02230 Espoo. Emme saaneet kaikkia tarvittavia kokousasiakirjoja aiemmin valmiiksi, joten tässä syy viivästykseen. Kokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat (esim. tilinpäätöksen hyväksyminen ja vastuuvapauden myöntäminen johtokunnalle).


Tämä on kutsu kaikille seuran jäsenille.


Kokous on hyvä tilaisuus tavata johtokunnan jäseniä ja oppia, millaista vapaaehtoistyötä seuran päätoimisten valmentajien taustalla tehdään. Kokouksen asialistan läpikäynnin jälkeen kerromme mielellämme lisää ja vastaamme kysymyksiin seuran toiminnasta ja tulevaisuuden tavoitteista. Seuramme etsii aina uusia vapaaehtoisia mahdollistamaan sulkapallosta nauttimisen yhä useammalle!


Ilmoitathan aikeistasi osallistua kokoukseen etukäteen, jotta osaamme hieman varautua -- ainakin riittävien istumapaikkojen osalta ;-)


Tervetuloa!


Johtokunnan puolesta,

Matti Mäenpää, puheenjohtaja, Espoon Sulkapallo-Badminton r.y.


Komentarze


bottom of page